Google Drive geliyor savunun dropbox ve benzeri servisler :)

Perşembe, Nisan 19th, 2012 ismailAYDOGAN
Noktalarla dolu bir hayat...

Google’da bulut hizmetleri furyasına katılıyor. Google’ın yakında başlatmayı düşündüğü bulut tabanlı depolama hizmeti Google Drive’ın haftaya kullanıcılarla buluşabileceği haberleri gelmeye başladı. Söylentilere göre Google Drive’ın gelecek hafta Salı veya Çarşamba günü hizmete sunulacak.

İsmi açıklanmayan bir partnerin kaynak gösterildiği söylentilere göre Google Drive başlangıçta 5 GB ücretsiz depolama alanı sağlayacak. Ancak 25 GB’lık olana sahip olan Microsoft Skydrive’ın alanıyla karşılaştırılmayacak kadar küçük bir alan.

Google’ın belirli bir ücret karşılığında alan genişletme olanağı sağlayacağı da gelen haberler arasında. Hem Windows hem de Mac işletim sistemleri için Google Drive yazılımının hazır olacağı da söyleniyor.ensonhaber

Gelişmeler hakkında bu başlıkta güncelleme olmaya devam edecek.

Her yerden erişin.
Google Drive, bulunduğunuz her yerde; web’de, evinizde, iş yerinizde ve hareket halindeyken yanınızda. Siz neredeyseniz, dosyalarınız da tam orada. Harekete ve paylaşmaya hazır. Ücretsiz 5 GB’yi kullanmaya başlayın.

Google Drive aşağıdakiler üzerinde kullanılabilir:
PC ve Mac
iPhone and iPad (coming soon)
Android cihazlar

Dosyalarınızı
güvenli bir yerde depolayın.

Kazalar olur. Telefonunuz denize girebilir. Dizüstü bilgisayarınız sonsuz bir uykuya dalabilir. Cihazlarınızın başına ne gelirse gelsin, Google Drive’da depolanan dosyalarınız güvendedir.

Depolamanın ötesine geçin; ortak çalışın.
Google Drive yalnızca dosyalarınızı depolamaktan fazlasını yapmanızı sağlar. Dosyalarınızı herhangi bir cihazdan tam olarak istediğiniz kişilerle paylaşabilir ve onlarla birlikte düzenleyebilirsiniz.

Google Drive, ekip arkadaşlarınız kilometrelerce uzakta olsa bile birlikte çalışmayı daha iyi bir hale getiren düzenleme araçları paketi Google Dokümanlar’a anında erişim sağlar.

Ücretsiz 5 GB alana sahip olun.
Ücretsiz 5 GB alanı kullanmaya başlayın. Aylık 2,50 ABD dolarından daha düşük bir fiyata 25 GB’ye geçin ve yok denecek kadar düşük bir fiyata neredeyse her şeyi depolayın.

Video Tanıtımı;

Google Drive‘a Şuan erişilebiliniyor fakat aktif olmadı hizmet yavaş yavaş kullanılma sunulacak şimdiden hizmete abone olup açıldığında haberdar olabilirsiniz üstelik Gmail hesabınız varsa 7.5Gb’lık depolama alanınız otomatikman 10Gb yükseliyor…

Google Drive. Her şeyi saklayın. Her şeyi paylaşın.

Oluşturun ve ortak çalışma gerçekleştirin.
Google Drive’da anında yeni dokümanlar, e-tablolar ve sunular oluşturabilirsiniz. Aynı anda aynı dosya üzerinde birlikte çalışabilir ve değişiklikleri anında görebilirsiniz.

Her gün kullandığınız ürünlerle daha iyi bir biçimde çalışın.

Gmail
Büyük boyutlu e-posta eklerine veda edin. Gmail’de Google Drive’dan bir bağlantı gönderdiğinizde herkes aynı dosyayı ve aynı sürümü otomatik olarak alır.

Google+
Google Drive’daki video ve resimleriniz anında Google+’da kullanılabilir olur, böylece çevrelerinizle paylaşmak için yalnızca bir tıklama yeterlidir.

Güçlü arama.

Google Drive dosyalarınıza daha hızlı erişmenizi sağlar. Anahtar kelimeyle içerik arayabilir ve dosya türüne, sahibine ve başka kriterlere göre filtre uygulayabilirsiniz. Google Drive resimlerinizdeki nesneleri ve taranan dokümanlardaki metni de tanıyabilir.

Her şeyi görüntüleyin.

HD video, Adobe Illustrator ve Photoshop da dahil 30’un üzerinde dosya türünü, ilgili program bilgisayarınızda yüklü olmasa bile tarayıcınızdan açın.

Google Drive ve en sevdiğiniz uygulamalar.

Doğrudan Google Drive’da çeşitli web uygulamalarından dosya oluşturun, kaydedin, açın ve paylaşın.

İstediğiniz gibi paylaşın.

Herkesle dosya veya klasörler paylaşabilir ve belgeleriniz için görüntüleme, düzenleme veya yorum yapma izni vermeyi seçebilirsiniz.

Bir tartışma başlatın.

Geri bildirim almak ve dosyalarda daha ileri düzeyde ortak çalışma gerçekleştirmek için yorumlar oluşturabilir ve yorumları yanıtlayabilirsiniz.

Zamanda geriye gidin.

Google Drive yaptığınız her değişikliği takip eder; bu nedenle Kaydet düğmesini tıkladığınızda yeni bir düzeltme kaydedilir. Otomatik olarak 30 gün öncesine kadar bakabilir veya bir düzeltmeyi sonsuza kadar kaydetmeyi seçebilirsiniz.

 

Benim yaptığım başvuru için şimdi (26-04-2012) onay maili geldi;

Tebrikler!

Bu hesabınız için Google Drive kullanmaya başlayabilirsiniz: ismailAYDOGAN

Google Drive’a git
Google Drive ile aşağıdakileri yapabilirsiniz:
En güncel dosyalarınıza herhangi bir cihaz veya tarayıcıdan erişin
Nerede olursanız olun, istediğiniz kişilerle dosya paylaşın ve bu dosyalar üzerinde ortak çalışın
Tüm dosyalarınızı güvenle tek bir yerde depolayın
Her yerdeki dosyalar adına,
Google Drive Ekibi

 

Ayrıca yazdığı gibi Gmail hesabındaki 10gb limit arttırmını gerçekleştirmiş

10240 MB kotanızın 1599 MB kadarını kullanıyorsunuz.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: +1 (from 1 vote)
Google Drive geliyor savunun dropbox ve benzeri servisler :), 10.0 out of 10 based on 1 rating

Hayat bir ruyadan ibaret!

3.990 kez okundu...

KATEGORIYE GORE BENZER YAZILAR

ETIKETLERE GORE BENZER YAZILAR

Yorumlar

Trackbacks

 
Paylaşmak güzeldir.
Mail:
Konuyu;
Siteyi;

Sizde Bir Yorum Gönderin.

« | Anasayfaya git | »

Kimi benden daha çok seversen onu senden alırım - Allah (c.c)