Genaral Mobile çekmeme sorunu

Pazartesi, Ocak 4th, 2016 ismailAYDOGAN
Noktalarla dolu bir hayat...

Note 2 Kullanıyorum ve cihaza soğuk hava çarptı bir anda mmc kartı yandı piyasada 30$-40$ arası değişkenlik gösteriyor. Henüz yaptıramadım ama bir yerden General Mobile Discovery geldi onu kullanmaya çalışıyorum, fakat kartı taktığımdan beri sürekli kapalı ufak tefek yerlerde çekmiyor hemen gidiyor çekimi, 3G sıkıntısı olduğunu hemen anladım cihaza taktığım hat Avea tüm öperatörlerin her yerde baz istasyonları var fakat 3G çekim olayı dert tam olarak yapamadılar bu işi her yerde 2G edge çekiyor onun için cihazımı şu ayarlarla kullanıyorum o şekilde çekiyor diğer türlü sürekli ulaşılmaz oluyorsunuz haberiniz olsun. Sırasıyla aşağıdakileri yapın. Unutmadan bu gibi durumlar reset format atmayla düzelmez.

Sistem ayarları/Mobil ağlar/3G hizmeti*kapalı

Tamamdır bu ayarı yaptığınızda cihazınızın bir çekip bir çekmeme sorunu gidecektir.
2G hızında kullanacaksınız ama yapacak başka çözüm yok tamire göndermenizi önermem bu cihaz tamire gitti mi bir daha ayaklanması zor 😉

He bir yandan 4,5G hazırlıkları yapılıyor malüm 1.nisan 2016 tarihinde kullanıma girecek belki ondan 3G olayını tamamen boş verdiler 4.5G yoğunlaşmış olabilirler.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Hayat bir ruyadan ibaret!

1.106 kez okundu...

KATEGORIYE GORE BENZER YAZILAR

 
Paylaşmak güzeldir.
Mail:
Konuyu;
Siteyi;

Sizde Bir Yorum Gönderin.

« | Anasayfaya git

Kimi benden daha çok seversen onu senden alırım - Allah (c.c)