Esed nod32 kaldırma sorunu ve çözüm

Perşembe, Ekim 22nd, 2015 ismailAYDOGAN
Noktalarla dolu bir hayat...

Windows 10 home geçiş yaptım. Fakat sorun şu ki Ram kullanımı biraz fazla olduğundan kitlenme hatta kapanma sorunlarına yol açtı. Windows 7 kullanırken aynı anda sekmeli 5 Chrome açtığımı görmüşümdür, ama Windows 10 1 Chrome kullanırken inanılmaz bir Ram sorunu yaşıyor 3Gb Ram var cihazımda fakat yetersiz geliyor ve kaldırmaya karar verdim. Hiç bir sorun yaşamadan, dosya yedeği almadan, dosyalara zarar gelmeden ve 1 hafta süre içersinde geriye dönüş yaptım. Şimdi geçiş yaptığımda yaşadığım sorunları yazacağım henüz 1 tane fakat ilerleyen günlerde bu eklenebilir.

Yaşadığım sorunlar ve çözümleri;
1. Esed Nod32 Windows 10 home geçiş yaptığımda mecburen yeni sürümünü kurmam gerekiyor du onunde güncel olmasını istedim ama Windows 7 dönüş yaptığımda Nod32 yol bulamama sorunuyla karşılaştım hatta programı kaldırtmayacak şekilde. Bununla ilgili yapmış olduğum işlemler.
Çözüm: Eset kaldırma programı indir –> ve çalıştır. Çıkan dos ekranında –> “Are you really sure to continue? (y/n):” –> sorusuna y harfine basın ardından yüklü olan Esed Nod32 sürümleri listelenecek –> 1 tuşuna basın. Esed Nod32 sizden kaldırma onayı isteyecek –> y tuşuna basın, kaldırma işlemi bittiğinde –> son olarak 1 tuşuna basarak çıkabilirsiniz.

Bazen indirilen dosyaları farklı hdd yüklüyoruz ben öyle yapıyorum SSD kullandığım için tüm dosyaları D: kaydediyorum ama sizinde bu şekildeyse tekrar sorun yaşayabilirsiniz kaldırırken kaldırma “ESETUninstaller” programını masa üstüne taşıyın program C: üzerinden çalışsın.

Esed nod32 çalışıyor olmasıda sorun çıkartabilir aşağıdaki yolla sonlandırabilirsiniz.
Ctrl+shift –> işlemler –> egui.exe –> sağ tık işlem ağacını sonlandır –> tekrar çıkar tekrar sonlandır deyin.

Bunlar çözüme ulaştırmadıysa bilgisayarınızı güvenli modda çalıştırıp işlemleri tekrarlayın 😉

Windows 10 home geçiş yapmasanız da sorunu bu şekilde çözebilirsiniz.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Hayat bir ruyadan ibaret!

1.611 kez okundu...

KATEGORIYE GORE BENZER YAZILAR

 
Paylaşmak güzeldir.
Mail:
Konuyu;
Siteyi;

Sizde Bir Yorum Gönderin.

« | Anasayfaya git | »

Kimi benden daha çok seversen onu senden alırım - Allah (c.c)